Fusion Inventory dla GLPI 10

Aktualizacja: Fusion Inventory dla GLPI 10

Z radością informujemy o aktualizacji wtyczki Fusion Inventory dla systemu GLPI v10.0.0

Fakt wprowadzenia klona wtyczki Fusion Inventory, czyli GLPI Inventory, budził obawy że Fusion przestanie rozwijać swoją funkcjonalność a schedę przejmie wtyczka GLPI Inventory.

Fusion Inventory to obecnie najpopulrniesza funkcjonalność zarządzania agentami inwentaryzacji i szkoda byłoby zaprzepaścić szansy na pozostanie na podium lidera.

Warto zwrócić uwagę, że nie wszystki bezpłatne wtyczki są widoczne w trybie Marketplace GLPI (nie wiemy skąd takie braki). Warto w tej sytuacji odwiedzać oficjalny katalog wtyczek i instalować w lokalizacji /plugins na serwerze.

Niezmiernie ważne są projekty jak Fusion dla tysięcy użytkowników w Polsce. Obecnie znajdziemy 3 podobne do siebie narzędzia zarządzania agentami. Są nimi OCS Inventory, Fusion Inventory oraz GLPI Inventory.

Postępujące komercjalizacja Open Source może doprowadzić do sytuacji w jakiej znalazł się OTRS gdzie wszystko, co najlepsze w oprogramowaniu, zostało pozamykane w płatnej wersji Cloud. Dlatego niezmiernie ważna jest praca w rozwoju oprogramowania przez społeczeństwo w projekcie takim jak Fusion Inventory.

Polecamy wspaniałe opracowanie o zarabianiu na darmowym oprogramowaniu Monetyzacja Open Source Andreessen Horowitz

Coraz większa liczna zamkniętych funkcjonalności daje się zauważać w Marketplace GLPI a nasi klienci z niepokojem przyglądają się ewaluacji Fusion w stronę GLPI Inventory, gdzie obawy związane są z zamknięciem tej popularnej wersji w płatnym planie GLPI Network Cloud.

Będziemy bacznie przyglądali się road-mapie edytora GLPI i poinformujemy was o nowościach i naszych uwagach do dalszego rozwoju oprogramowania.

Fusion Inventory do pobrania z GitHub. (Version 10.0.0+1.0)