Dlaczego potrzebujesz GLPI w firmie…

Dlaczego potrzebujesz GLPI w firmie…

Dlaczego potrzebujesz narzędzia GLPI?

Spójrz na swoją organizację IT i zastanów się przez chwilę nad usługami, które oferujesz. Najprawdopodobniej masz do czynienia z jakimś procesem zbierania i realizacji zgłoszeń. Zbieranych za pośrednictwem poczty e-mail, telefonu czy formularza.

W jaki sposób agenci/technicy obsługują te zapytania i zgłoszenia? W jaki sposób dokumentują i rozwiązują zadania? Co się stanie, jeśli prośba będzie wymagała eskalacji lub historii realizacji?

Proces, który zarządzasz działa, gdy żądania są obsługiwane, problemy zostają rozwiązane, a ten facet na trzecim piętrze, który chciał mieć nowego laptopa, w końcu go dostał. Dlaczego więc potrzebujesz narzędzia ITSM, jeśli wszystko jest wspaniałe i działa?

Nie naprawiaj tego, dopóki nie jest zepsute, prawda? Błąd!

Nawet jeśli twój proces wydaje się być skuteczny, czy tak naprawdę jest? Czy śledzisz zmiany? Czy z łatwością możesz przygotować analizę trendów dotyczących typowych problemów? Czy posiadasz CMDB? Przechowujesz dane osób, procesy, zasoby i cykl życia zleceń? W jaki sposób priorytetyzujesz zadania i zlecenia? Co dzieje się, gdy nastąpi awaria? Czy powiadomiono odpowiednie zespoły wsparcia? Czy przestój jest udokumentowany i kontynuowany? Ile różnych systemów / aplikacji wykorzystujesz do zapewnienia skuteczności tych starań? Ile czasu, wysiłku, wsparcia i pieniędzy przeznaczasz na systemy / aplikacje, aby zapewnić skuteczną obsługę IT?

Inwestowanie w narzędzie ITSM takie jak GLPI opłaci się poprzez zmniejszenie kosztów związanych ze wsparciem, czasem, zasobami i precyzją działania. Umożliwi to usprawnienie procesu obsługi, a nawet zautomatyzuje niektóre zadania wykonywane do tej pory ręcznie, takich jak śledzenie wykonywania zleceń, raportowanie i komunikowanie o usługach dostarczanych do organizacji, realizacja zadań cyklicznych.

Budowanie własnego narzędzia często okazuje się być bez sensu.

Nie marnuj swoich zasobów ani czasu, próbując wynaleźć koło, gdy ktoś już je wymyślił i ulepszył.

Oceń przydatność posta
[Łącznie: 0 Średnio: 0]