Skuteczny system obsługi Helpdesk...

Skuteczny system obsługi Helpdesk…

Dlaczego powinieneś zamienić swój system na helpdesk GLPI?

Centralizacja ewidencji zasobów informatycznych, dobra komunikacja z klientami oraz błyskawiczna reakcja na zlecenia to obecnie priorytet w rozwoju wielu liczących się firm. Konkurencyjność na rynku zależy dziś od zadowolenia końcowych użytkowników produktu, a ich wymagania względem wsparcia klienta rosną z roku na rok.

Dziś, wiele organizacji stosuje system helpdesk oparty na oprogramowaniu open source. Firmy wybierają narzędzia, które z jednej strony skutecznie wspierają relację z klientem, są wydajne i nowoczesne z drugiej są łatwe w obsłudze, a ich wdrożenie i utrzymanie tanie.

Takim właśnie narzędziem jest system GLPI.

Wyobraź sobie, że w dziale obsługi klienta Twojej firmy następuje znaczny wzrost samoobsługi oraz skraca się czas oczekiwania na przyjęcie zgłoszenia, a koszt utrzymania działu obsługi spada nawet o 50%.

Informacje o zasobach Twojej firmy gromadzone są w jednym systemie!

Możliwości GLPI

Self-service, kolejkowanie zadań, automatyzacja wybranych czynności pracowników, dostosowanie do wymogów SLA czy proste w generowaniu raporty to tylko niektóre z funkcji, jakie zapewnia GLPI.
 

Zobacz, jakie możliwości oferuje oprogramowanie GLPI w najważniejszych obszarach pracy zespołów wsparcia. DEMO systemu znajdziesz tutaj:

Obsługa zleceń

GLPI umożliwia kolejkowanie zgłoszeń poprzez ustawienie odpowiednich widoków wyświetlania i parametrów, takich jak hierarchia ważności czy czas do końca realizacji. Ułatwia to zarządzanie zgłoszeniami i pozwala monitorować, które zgłoszenia mają największe znaczenie.

GLPI posiada funkcjonalności nastawione przede wszystkim na skrócenie czasu obsługi zgłoszenia. Można na bieżąco kontrolować proces rozwiązywania problemów i komunikować zmiany zarówno do zgłaszającego jak i technika-konsultanta.

Dzięki funkcji tworzenia zgłoszeń powtarzalnych łatwiej jest  wyeliminować potrzebę cyklicznych czynności związanych z obsługą zleceń. Jednocześnie system wspiera automatyzację obiegu zleceń dzięki predefiniowanym regułom. 

Komunikacja

GLPI pozwala stworzyć przejrzystą i prostą w obsłudze platformę dla klientów. Zespół wsparcia może modyfikować portal klienta tak, aby pomóc im dodawać zapytania i samodzielnie przeszukiwać bazy wiedzy firmy. W ten sposób daje klientom możliwość samodzielnego rozwiązania problemu za pośrednictwem bazy wiedzy.

Do niewątpliwych zalet GLPI należy bardzo duża konfigurowalność interfejsu użytkownika. Każdy formularz może posiadać indywidualnie spersonalizowane pola dopasowane do rodzaju zgłoszenia.

GLPI pozwala elastycznie korzystać z różnych kanałów komunikacji z klientem. Najpopularniejszym jest mechanizm zbierania zleceń z przydzielonej do systemu skrzynki e-mail.

Osoby zgłaszające konkretny incydent dostają maila z potwierdzeniem swojego zgłoszenia i otrzymują tym samym możliwość nawiązania kontaktu z agentem obsługującym ich zgłoszenie. Możliwe jest dodawanie załączników (pliki graficzne, dokumenty)  i w różnych formatach.

Jedną z wbudowanych funkcjonalności systemu jest narzędzie do ankietowania. System ten umożliwia definiowanie zapytań dotyczących obsługi zleceń. Dzięki temu możesz systematycznie monitorować jakość obsługi klienta i stopień realizacji SLA.

Raportowanie

System GLPI dostarcza predefiniowane raporty oraz umożliwia tworzenie raportów własnych na podstawie zdefiniowanych parametrów. Pulpit umożliwia śledzenie najważniejszych trendów w obsłudze zgłoszeń. 

Administrowanie systemem i zasobami

GLPI to system elastyczny, który można swobodnie rozbudować w zależności od potrzeb organizacji. Łącząc oprogramowanie z innymi wtyczkami GLPI, uzyskujemy dodatkowe funkcjonalności.

Ewidencja zasobów informatycznych firmy jest prosta. Narzędzie dostarcza niezliczone możliwości spisu i opisu elementów zasobów naszej firmy.

Dodatkowo, pozwala tworzyć nowe pola opisowe bez znajomości kodu i programowania, bezpośrednio z panelu GLPI.

Dlaczego GLPI to lepsza obsługa klienta?

GLPI został tak zaprojektowany, aby maksymalnie ułatwić pracę działów wsparcia techniczne i zwiększyć komfort klientów podczas zgłaszania incydentów czy problemów. Oprogramowanie świetnie sprawdzi się w każdym dziale, gdzie wykorzystuje się operacje serwisowe (reklamacje, kadry, administracja, sprzedaż).

Do najważniejszych zalet GLPI należą:

  • intuicyjny portal klienta,
  • bogata paleta możliwości tworzenia zbiorów i ewidencji sprzętu i oprogramowania,
  • mechanizmy automatyzacji opisu i przypisywania zleceń,
  • wielokanałowość komunikacji z klientem,
  • ankiety sprawdzające zadowolenie klientów,
  • kolejkowanie zgłoszeń,
  • nadzorowanie realizacji SLA,
  • zaawansowane raportowanie,
  • możliwość integracji z innymi systemami (jak Mantis i inne)

Jeśli szukasz zwinnego, elastycznego i łatwego w rozbudowie systemu obsługi klienta GLPI na pewno Cię nie rozczaruje. Co jednak z samym wdrożeniem? Jak długo trwa uruchomienie systemu? I w końcu – z jaką inwestycją finansową trzeba się liczyć?

Doświadczenie Glpi polska przy wdrażaniu systemu GLPI podpowiada, że czas temu poświęcony zwróci się z nawiązką.